Logo KawaMac.pl
Darmowa dostawa - ikona

Darmowa dostawa do paczkomatu InPost od 149 zł

Ale Dzban!

Ale Dzban!

Mango GOAT

EAN: 5907447701635

Wybór mielenia może wydłużyć czas wysyłki. Sprawdź dlaczego

To nie jest kawa dla Boomerów, którzy chcą się napić kawy. To eksplozja mango! Kawa z segmentu specialty z obróbki kofermentowanej, która przekracza granice smaku. Z tego dzbana nikt się nie śmieje.

Kawa ziarnista100% Arabica
Pochodzenie ziarenKolumbia
Rodzaj kawa maćkawa single origin
dostępny

dostępny

Wysyłka do 24h

Wysyłka do 24h

42,99 34,95
- +

Diss na nudną kawę

Myślisz, że kawa musi być spalona i gorzka? Ale Dzban! Nasz prawdziwie owocowy dzban udowadnia, że kawa może stać na jednej półce z Mango!

1

filiżanka czarnej kawy i mango

Kawa Mango? Bez kitu! 

Informacja - ikona

Z tego dzbana nikt się nie śmieje! Ten dzban to sztos!

Skąd taka kawa? Z farmy kolumbijskiego plantatora Rodrigo Sancheza Valecia. Ten niesamowity smak jest wynikiem bardzo modnej ostatnio metody obróbki cofermented. Świeżo zebrane wisienki kawowca poddawane są fermentacji z miksturą drożdży, mango i melasy. Przez kilka dni chłoną smak i zapach mango. Po fermentacji wisienki kawowca są dokładnie myte i suszone, by w efekcie eksplodować soczystym mango w filiżance kawy.

Ale dzban to nie jest kawa sztucznie aromatyzowana! Choć ortodoksyjni fajni klasyki kręcą nosem, że to "podkręcanie" natury, to dla współczesnego rynku kaw specialty koferementacja jest synonimem innowacji, prestiżu i rzemiosła najwyższych lotów.

Ale Dzban! Odklejony od rzeczywistości. Soczysty. Freaky. GOAT 🐐

Zalecane metody parzenia:

Ekspres automatyczny
Ekspres kolbowy
Kawiarka
Aeropress
Drip
Chemex
French press
Ekspres przelewowy
Kawa parzona

Oczywiście możesz ją zaparzyć jak tylko chcesz, my sugerujemy jedynie metodę, która wydobędzie z niej to co najlepsze

Co tu wsypaliśmy?

Uprawa kawy Arabica nie jest przewidywalna i powtarzalna jak funkcje trygonometryczne sinus i cosinus. To słońce, deszcz, Matka Natura i praca ludzka decydują o dostępności, wielkości i jakości zbiorów. Dlatego stworzyliśmy serię Vibes, dzięki której będziesz mógł poczuć energię konkretnego kraju z uwzględnieniem sezonowości uprawy. Sprawdź, jaką kawę znajdziesz dzisiaj w paczce Ale Dzban. Bo tak jak vibe, tak i i kawa może się zmienić! Poczuj truskawkowy vibe tu i teraz!

100%

Arabica

Kolumbia Monteblanco

kraj pochodzenia

Kolumbia

region

Huila

odmiana

Caturra

metoda obróbki

przedłużona fermentacja / myta

wysokość

1730 m n.p.m

stopień palenia

Średni

Przedłużona fermentacja beztlenowa z dodatkiem mango wynosi kawę na inny poziom. Smak zupełnie niepodobny do kawy - słodki, soczysty, owocowy.

Profil sensoryczny

profil palenia - ikona

średni

profil palenia

kwasowość - ikona

3/5

kwasowość

słodycz - ikona

3/5

słodycz

intensywność- ikona

5/5

intensywność

Ale Dzban w Twoim wydaniu.
Jaką pijesz?

  • Dripper, chemex – UwU! podczas parzenia uderza zapach dojrzałego mango. Ale nie jest to lekki cios, a prawdziwy lewy sierpowy. Kawa smakuje owocowo, rześko, bez grama nudy. Intensywność? Six Seven!
  • Aeropress – ta metoda wyciąga z kawy totalny ekstrakt owocowości. Zapach jest turbo soczysty, jaskrawy, wręcz... neonowy. Totalnie odjechany.
  • Espresso - wyciska kwasowość i to taką bardzo soczystą. Z założenia kawy w obróbce kofermentowanej przeznaczone są do wolnego przelewania. Ale w espresso owoc jest równie mocno wyczuwalny. Z tym że jest to bardzo kwasowy, soczysty owoc.
  • Duża czarna z ekspresu ciśnieniowego - Jest i kawa i mango. Kawa delikatnie kwasowa, a mango mocno wyczuwalne, zwłaszcza gdy kawa lekko przestygnie. Gdyby nie goryczka kawy, mógłbyś pomyśleć, że to mango fruity water.
  • Biała - lubisz mleczne koktajle? To mleczny dzban też polubisz! I choć klasycy biją na alarm, że kawę to trzeba pić czarną, bo mleko zabija nuty smakowe... to my do bólu powtarzamy - Kawę, trzeba pić taką, jaką się lubi! A mleczny dzban mango to nowy wymiar smaku. To nie jest kolejna kapuczyna o orzechowych nutach. Ale dzban - to nowy król na dzielni!
Wskazówka
Kubek z kawą Kubek z kawą
Kubek z kawą Kubek z kawą
Kubek z kawą Kubek z kawą
Kubek z kawą Kubek z kawą
Kubek z kawą Kubek z kawą
Kubek z kawą Kubek z kawą
Kubek z kawą Kubek z kawą
Kubek z kawą Kubek z kawą

Intensywność?

six seven

 
 
 
kawa o smaku mango parzona w chemexie

Cupping Dzbana i Dzbaniary

Dzban i Dzbaniara to nasza rodzina, ale też nasi przyjaciele, najbliżsi znajomi, pracownicy i znajomi znajomych. Bardzo ich lubimy. To nasi testerzy kawy. Każdy z nich ma inny smak. I MY TO SZANUJEMY! Zaparzyli ją w takim ekspresie, jaki mają w domu. Siorbnęli kawę, najbardziej profesjonalnie, jak tylko potrafili.

Dzbaniaro, co czujesz?

"MANGO! no cap."

  • Mango
  • Jogurt mango
  • mango odklejka
kobieta pije kawę o smaku mango - dzbaniara
mężczyzna pije kawę o smaku mango - dzban

Dzbanie, co czujesz?

totalny slay. Giga Chad!”

  • mango
  • czarna herbata
  • mango fruity water
dzban kawy cofermented mango

Oddychaj! K*wa Mać

Wypalona kawa, to kawa zmęczona. Dlatego po procesie wypalania kawa potrzebuje kilku dni, aby odpocząć. Wziąć głęboki wdech. Spuścić nogę z gazu. Dokładnie tak, jak Ty.

I dlatego dla naszych kaw wybraliśmy opakowania z wentylem, które umożliwiają kawie wypuszczenie gazu. Dzięki temu kawa "odpoczywa" ale nie traci aromatu, bo wentyl nie wpuszcza powietrza do środka. Może być przechowywana przez rok czasu i nadal dobrze smakować. Chociaż dla zasady zalecamy, aby większość kaw z naszej oferty zaparzyć do kilku tygodniu od dnia palenia. Wtedy uzyskamy najgłębszy aromat.

Dlaczego nie pakujemy do szczelnego opakowania? Świeżo palona kawa musi odgazować. Gdybyśmy ją zamknęli w szczelnych opakowaniach, mogłaby wybuchnąć. Tak jak w życiu. Zbyt długo skrywane emocje, uczucia i… gazy kiedyś w końcu muszą znaleźć swoje ujście. I wybuchasz. Kawa Mać!

Opakowanie z otworem wentylacyjnym

Wyślij na adres e-mail:

Opinie o produkcie

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie