Ale Dzban!
Mango GOAT
EAN: 5907447701635
Kawa ziarnista
Ale Dzban!
- EAN: 5907447701635
Warianty produktu (4)
Wybór mielenia może wydłużyć czas wysyłki. Sprawdź dlaczego
Wysyłka do 24h
Diss na nudną kawę
Myślisz, że kawa musi być spalona i gorzka? Ale Dzban! Nasz prawdziwie owocowy dzban udowadnia, że kawa może stać na jednej półce z Mango!
1

Kawa Mango? Bez kitu!
Z tego dzbana nikt się nie śmieje! Ten dzban to sztos!
Skąd taka kawa? Z farmy kolumbijskiego plantatora Rodrigo Sancheza Valecia. Ten niesamowity smak jest wynikiem bardzo modnej ostatnio metody obróbki cofermented. Świeżo zebrane wisienki kawowca poddawane są fermentacji z miksturą drożdży, mango i melasy. Przez kilka dni chłoną smak i zapach mango. Po fermentacji wisienki kawowca są dokładnie myte i suszone, by w efekcie eksplodować soczystym mango w filiżance kawy.
Ale dzban to nie jest kawa sztucznie aromatyzowana! Choć ortodoksyjni fajni klasyki kręcą nosem, że to "podkręcanie" natury, to dla współczesnego rynku kaw specialty koferementacja jest synonimem innowacji, prestiżu i rzemiosła najwyższych lotów.
Ale Dzban! Odklejony od rzeczywistości. Soczysty. Freaky. GOAT 🐐
Zalecane metody parzenia:
Oczywiście możesz ją zaparzyć jak tylko chcesz, my sugerujemy jedynie metodę, która wydobędzie z niej to co najlepsze
Co tu wsypaliśmy?
Uprawa kawy Arabica nie jest przewidywalna i powtarzalna jak funkcje trygonometryczne sinus i cosinus. To słońce, deszcz, Matka Natura i praca ludzka decydują o dostępności, wielkości i jakości zbiorów. Dlatego stworzyliśmy serię Vibes, dzięki której będziesz mógł poczuć energię konkretnego kraju z uwzględnieniem sezonowości uprawy. Sprawdź, jaką kawę znajdziesz dzisiaj w paczce Ale Dzban. Bo tak jak vibe, tak i i kawa może się zmienić! Poczuj truskawkowy vibe tu i teraz!
100%
Arabica
Kolumbia Monteblanco
kraj pochodzenia
Kolumbia
region
Huila
odmiana
Caturra
metoda obróbki
przedłużona fermentacja / myta
wysokość
1730 m n.p.m
stopień palenia
Średni
Przedłużona fermentacja beztlenowa z dodatkiem mango wynosi kawę na inny poziom. Smak zupełnie niepodobny do kawy - słodki, soczysty, owocowy.
Profil sensoryczny
średni
profil palenia
3/5
kwasowość
3/5
słodycz
5/5
intensywność
Ale Dzban w Twoim wydaniu.
Jaką pijesz?
- Dripper, chemex – UwU! podczas parzenia uderza zapach dojrzałego mango. Ale nie jest to lekki cios, a prawdziwy lewy sierpowy. Kawa smakuje owocowo, rześko, bez grama nudy. Intensywność? Six Seven!
- Aeropress – ta metoda wyciąga z kawy totalny ekstrakt owocowości. Zapach jest turbo soczysty, jaskrawy, wręcz... neonowy. Totalnie odjechany.
- Espresso - wyciska kwasowość i to taką bardzo soczystą. Z założenia kawy w obróbce kofermentowanej przeznaczone są do wolnego przelewania. Ale w espresso owoc jest równie mocno wyczuwalny. Z tym że jest to bardzo kwasowy, soczysty owoc.
- Duża czarna z ekspresu ciśnieniowego - Jest i kawa i mango. Kawa delikatnie kwasowa, a mango mocno wyczuwalne, zwłaszcza gdy kawa lekko przestygnie. Gdyby nie goryczka kawy, mógłbyś pomyśleć, że to mango fruity water.
- Biała - lubisz mleczne koktajle? To mleczny dzban też polubisz! I choć klasycy biją na alarm, że kawę to trzeba pić czarną, bo mleko zabija nuty smakowe... to my do bólu powtarzamy - Kawę, trzeba pić taką, jaką się lubi! A mleczny dzban mango to nowy wymiar smaku. To nie jest kolejna kapuczyna o orzechowych nutach. Ale dzban - to nowy król na dzielni!









Intensywność?
six seven

Cupping Dzbana i Dzbaniary
Dzban i Dzbaniara to nasza rodzina, ale też nasi przyjaciele, najbliżsi znajomi, pracownicy i znajomi znajomych. Bardzo ich lubimy. To nasi testerzy kawy. Każdy z nich ma inny smak. I MY TO SZANUJEMY! Zaparzyli ją w takim ekspresie, jaki mają w domu. Siorbnęli kawę, najbardziej profesjonalnie, jak tylko potrafili.
Dzbaniaro, co czujesz?
"MANGO! no cap."
- Mango
- Jogurt mango
- mango odklejka


Dzbanie, co czujesz?
“totalny slay. Giga Chad!”
- mango
- czarna herbata
- mango fruity water

Oddychaj! K*wa Mać
Wypalona kawa, to kawa zmęczona. Dlatego po procesie wypalania kawa potrzebuje kilku dni, aby odpocząć. Wziąć głęboki wdech. Spuścić nogę z gazu. Dokładnie tak, jak Ty.
I dlatego dla naszych kaw wybraliśmy opakowania z wentylem, które umożliwiają kawie wypuszczenie gazu. Dzięki temu kawa "odpoczywa" ale nie traci aromatu, bo wentyl nie wpuszcza powietrza do środka. Może być przechowywana przez rok czasu i nadal dobrze smakować. Chociaż dla zasady zalecamy, aby większość kaw z naszej oferty zaparzyć do kilku tygodniu od dnia palenia. Wtedy uzyskamy najgłębszy aromat.
Dlaczego nie pakujemy do szczelnego opakowania? Świeżo palona kawa musi odgazować. Gdybyśmy ją zamknęli w szczelnych opakowaniach, mogłaby wybuchnąć. Tak jak w życiu. Zbyt długo skrywane emocje, uczucia i… gazy kiedyś w końcu muszą znaleźć swoje ujście. I wybuchasz. Kawa Mać!

Opinie o produkcie
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie
Dodaj opinię o produkcie
Ale Dzban!